Silne bóle brzucha pod mostkiem

Mam silne bóle brzucha tuż pod mostkiem, podobne do silnego głodu, ssania. Boli zawsze po wstaniu, dość szybko mija i pojawia się znów po południu. Wykonałam gastroskopię, która nic nie wykazała. Gastrolog przepisał mi Helides, diagnozując refluks. Biorę go od kilku miesięcy, a mam wrażenie, że nie pomaga mi nic. Nie mam typowych zgag - pieczenia w przełyku, wracania posiłku, zaburzeń w przełykaniu. Jedyną dolegliwością są silne bóle pod mostkiem. Czy to może być coś innego, a nie refluks?

Michał Springer

Witam, przyczyn bólu brzucha jest bardzo dużo. W przypadku Pani objawów najbardziej prawdopodobna wydaje się choroba refluksowa. Jeżeli leczenie nie skutkuje należy je zmodyfikować lub zweryfikować diagnozę. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego celem wykluczenia innych stanów chorobowych, po zbadaniu Pani. Konieczna może być również kolejna wizyta u gastroenterologa. Pozdrawiam