Silne bóle stawów kolanowych, łokciowych i biodrowych

Witam mam 49lat.okropne bóle w kolanach,łokciach oraz stawach biodrowych. Dziś odebrałam wynik ASO-724IU/ml.co to może oznaczać.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeden wynik ASO niestety oznacza tylko i wyłącznie, że miał Pan/Pani kontakt z paciorkowcem. Poziom ten powinien spadać z czasem ( im dalej od infekcji tym mniej). Brak zmian lub wzrost może wskazywać na np gorączkę reumatyczną - chorobę dotykającą min stawy. Konieczne jest powtórzenie badania.