Silne uderzenia w pierś. Czy to czymś grozi?

Witam,

mam prawie 15 lat, biust mam mały ale nie o to tu chodzi. Jakoś rok temu zostałam silnie uderzona w pierś (mniejszą). Strasznie się zamartwiałam, że spowoduje to raka piersi - więc właśnie czy to możliwe? Czy możliwe jest również zanik dalszego rozwoju piersi? Boję się o to właśnie, że przestanie rosnąć, a właśnie prawie zawsze dostaję w tą samą mniejszą, która zaczęła się później rozwijać. Jak na nieszczęście, kiedy przestałam się o to dzisiaj martwić moja siostra mnie znowu w tą mniejszą uderzyła dość mocno (nie miałam okresu).

Pozdrawiam pollyxd !

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Urazy mechaniczne nie stanowią czynnika rozwoju raka piersi, poza tym rak piersi nie występuje prawie w ogóle poniżej 20 roku życia.
Co do rozwoju piersi, to asymetria w wielkości piersi występuje prawie u każdej kobiety. Nie ma powodów do niepokoju.
Wydaje się, że uderzenia w pierś nie powinny wpłynąć na rozwój tej piersi. W każdym razie lepiej unikaj takich sytuacji.

Redakcja abcZdrowie.pl