Silny ból kręgosłupa i wynik RTG kręgosłupa
Witam ból zaczoł się jakieś 7 tygodni temu gdy stałem na rusztowaniu i kolega podawał mi paczki waga ok 30 kilo, paczek było ponad 100. Podnosiłem je na prostych nogach gdyż nie było miejsca, od 4 tygodni nic nie robie oprócz odpoczynku boli mnie jednak przy mocnym nacisku kciukiem wzdłuż kregosłupa od łopatek do odcinka ledzwi owego zdjecie rtg odcinka th kregosłupa ap boczne skrzywienie boczne lewe zaostrzenie przednich krawedzi trzonów rtg bez uchwytnych zmian urazowych

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon