Skoki wagi podczas odchudzania

Witam. Mam 22 lata, 177 wzrostu oraz ważę 106 kg. Przez ostatnie 2 tyg.schudłem 2,5 kg trzymając się ściśle swojej diety (2200 kcal.) niestety ostatnio znów zaczynam tyć. Moja waga bardzo skacze, pomimo diety, której ściśle przestrzegam. Nie dosalam, nie jem słodkiego, nie pije słodkich rzeczy. Pije wodę ok.3 litry dziennie. Dlaczego tak się dzieje?

Mgr Olga Marzol Dietetyk, Poznań

Witam,

Skoki masy ciała najczęściej są przyczyną zakwaszenia organizmu. Proszę zacząć stosować chlorellę lub młody jęczmień - doskonale odkwaszają, a tym samym powodują, że masa ciała znowu rusza. Zalecałabym zmniejszyć kaloryczność diety do 1900 kcal i wprowadzić sport.

Pozdrawiam,

Olga Marzol

Organizm nie zawsze działa programowo, tak jak byśmy tego chcieli. Spadek masy ciała już w pierwszych 2 tygodniach diety to bardzo dobry sygnał. Trzeba jednak pamiętać, że po okresie spadku wagi może nastąpić stagnacja, a nawet delikatny wzrost. Jest to wynik reakcji organizmu na wprowadzane zmiany. Jeżeli jednak waga ciągle będzie rosła, radzimy udać się do swojego dietetyka i porozmawiać o zaistniałej sytuacji. Przede wszystkim wydaje nam się, że kaloryczność jest dobrana nieprawidłowo, powinna być niższa, na poziomie ok. 2000 kcal. Dieta powinna odpowiadać na pojawiające się trudności i nic nie stoi na przeszkodzie, aby odpowiednio ją zmodyfikować. Nie każdy z nas jest taki sam, dlatego tak ważna jest stała opieka specjalisty w procesie odchudzania.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444