Skuteczność antykoncepcji 18 godzin po miesiączce

Zaczynam brać tabletki antykoncepcyjne, w związku z tym mam pytanie: miesiączkę dostałam w nocy prawdopodobnie około 1-3 (dokładnie nie sprawdziłam), a pierwszą tabletkę zażyłam o 18.30, ponieważ ginekolog doradził mi branie ich w godzinach wieczornich. Zmieściłam się, więc w przedziale czasowym 24h, tj pierwszy dzien miesiaczki. Czy skutecznosc jest zmniejszona, skoro od wystapienia krawawienia minelo ok 18h?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie nie powinno to wpłynąć na skuteczność antykoncepcyjną.