Skuteczność stosowania plastrów antykoncepcyjnych

Czy plastry evra są skuteczna metoda antykoncepcji bo wiem ze działają tak samo jak tabletki nie mam trochę zaufania do tych plastrów do uwolnienia hormonów z plastra do krwi

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna pani, plastry antykoncepcje wykazują wysoką skuteczność antykoncepcyjną, ocenia się, że stosując plastry 0,9 na 100 kobiet zajdzie w ciąży stosując tę metodę antykoncepcji. Pozdrawiam.