Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych po pominięciu 19-tej tabletki

Biorę tabletki antykoncepcyjne. Zapomniałam zażyć 19 tabletki z blistra (to była środa), zorientowałam się dopiero następnego dnia rano i zażyłam dwie tabletki na raz. Jutro, tj. piątek powinnam zażyć ostatnią tabletkę z blistra i wiem, że w tej sytuacji nie powinnam robić przerwy, tylko zacząć nowy blister, niestety jednak nie mam jeszcze recepty na kolejne opakowania tabletek, idę po nią do ginekologa dopiero w poniedziałek. Wiem, że źle zrobiłam zażywając dwie tabletki na raz, mogłam od razu zacząć przerwę. Co powinnam teraz zrobić?

Witam serdecznie,

jak słusznie Pani zauważyła, w podobnych sytuacjach producenci zalecają rozpoczęcie nowego opakowania tuż po zakończeniu poprzedniego bez wykonywania 7-dniowej przerwy. Wszelkie inne zachowania mogą prowadzić do osłabienia skuteczności preparatu i prowadzić do zapłodnienia. Jedyną sytuacją, w której może Pani wykonać przerwę jest planowana abstynencja lub stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni.

Pozdrawiam