Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych z mniejszą zawartością hormonów

Dzień dobry! Biorę tabletki antykoncepcyjne (Cilest 0,035 mg Ethinyloestradiolum i 0,25 mg Norgestimatum) od 3 lat. Jestem aktualnie poza granicami kraju, skończyły mi się tabletki, więc wybrałam się do apteki po odpowiednik. Niestety tutaj odpowiednika nie posiadają, dlatego pani farmaceutka zaproponowała mi inne (niestety z mniejszą zawartością hormonów) - 0,030 mg Ethinyloestradiolum i 0,075 gestodenu. I teraz pytanie - czy jeśli uprawiałam seks (stosunek przerywany) bez dodatkowego zabezpieczenia w 10 dniu cyklu (czyli 3 dnia po miesiączce) jest szansa, że jestem w ciąży? Dodam, że między jednym opakowaniem tabletek a drugim zrobiłam 7-dniową przerwę, dlatego boję się, że przez mniejszą zawartość hormonów mogę być w ciąży... Po około 48 h wzięłam również tabletkę 72 h po.

Witam serdecznie!
Jeżeli do stosunku doszło 10 dnia przyjmowania tabletek to ryzyko ciąży było znikome. Osobiście nie widzę wskazań do stosowania antykoncepcji alarmowej. Jeżeli jednak zdecydowała się Pani na ten krok, to jeszcze bardziej obniżyła Pani ryzyko zapłodnienia. W obecnej sytuacji wydaje się zatem, że może być Pani całkowicie spokojna. Dla rozwiana ewentualnych wątpliwości może Pani wykonać test ciążowy, jednak nie wcześniej niż 14 dni po zbliżeniu.
Pozdrawiam