Spożywanie słodyczy na diecie

Witam jestem na diecie od miesiąca wyeliminowaam białe pieczywo makaron fast foody gotowe dania zaczelam jesc zdrowo w miesiac schudlam 4 kg lecz po 3 tygodniach pozwolilam sobie na cos slodkiego .. nie byl to dobry pomysl zjadlam paranascie cukierkow parę budek czekolady i poczulam sie zle zaczal mnie bolec brzuch teraz powiedziałam sobie że co 3 dni zjem sobie coś slodkiego i moje pytanie jest takie ile mogę spożyc słodyczy co 3 dni aby nie przytyc i waga leciała nadal w doł co tydzien

Witam Panią,

Dolegliwości żołądkowe się pojawiły ponieważ organizm odzwyczaił się nieco od słodyczy a Pani zjadła ich zbyt dużo za jednym razem. Trudno jest określić ile może Pani zjadać słodkości aby nie przytyć a żeby waga nadal spadała. Nie pisze Pani nic na temat swojej wagi, kaloryczności diety, aktywności fizycznej itp. Jestem zdania że pewne rzeczy są dozwolone ale z umiarem. Z pewnością powinna Pani wybierać ,,zdrowsze'' słodycze np gorzką czekoladę, suszone owoce, bakalie a nie np batoniki czy wafelki. Proszę obserwować swój organizm i nie pozwalać sobie na zbyt dużą rozpustę. Należy pamiętać że słodycze to nic zdrowego a im więcej ich jemy tym bardziej mamy na nie ochotę. Podnoszą one poziom cukry w organizmie, następuje wybuch insuliny a nasz apetyt wzrasta. nie sprzyja to odchudzaniu.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk