Stan podgorączkowy, powiększony węzeł chłonny a usunięcie ósemki

Witam, od ponad pół roku pobolewa mnie głowa, mam stan podgoraczkowy, powiekszony prawy węzeł chłonny, ból przy uszach, oku(strona prawa bardziej) morfologia ok, laryngologicznie i okulistycznie także ok. miesiąc temu usunełam zatrzymna całkowicie ósemkę prawą lecz objawy nie ustąpiły, tydzień temu ósemkę częściowo zatrzymną lewą.Ból po prawej stronie głowy oraz wezeł nadal bez zmian.Czy to oznacza ze ósemki nie byly przyczyną?co robic?tomograf glowy?

Dzień dobry,

Z uwagi , że jest Pani bardzo młodą osobą, to na początek sugerowałbym wizytę u neurologa i dokładne badanie neurologiczne. Przydałaby się również kontrola u chirurga szczękowego, który wykluczyłby przyczyny sttomatologiczne - do rozważenie pantomogram. W Pani wieku raczej sugerowałbym MRI głowy,a nie tomografię, z uwagi na dużą dawkę promieniowania przypadku CT (dla tarczycy każda dawka promeniowania X może być mutagenna i za kilkanaście lat może nieco zwiększyć ryzyko rozwoju raka tarczycy). Chyba, że lekarz po zbadaniu Pani uzna, że CT będzie dla Pani badaniem, które więcej wniesie w diagnostyce Pani choroby. Warto również oznaczyć stężenie CRP we krwi i ponownie wykonać morfologię, najlepiej z ręcznym rozmazem.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz