Stany lękowe u 9-miesięcznego dziecka

Witam,moja 9m-czna córka ma stany lękowe i od 5m-cy nie sypia w nocy a w dzień tylko nerwowo dżemie.Przez sen próbuje wstać, płacze i nie może zasnąć choć jest śpiąca.Przy porodzie była silnie niedotl.ale juz jest wszystko dobrze.Pediatra niestety nie chce przepisać jej nic na uspokojenie,bo uważa ,że takie stany są u dzieci normalne.dajemy jej herbatkę z melisy, ale nie ma rezultatu.Szkoda mi jej, bo noce są naprawdę ciężkie.Czy są jakieś inne leki lub metody, aby ukoić nerwy u córeczki?Emilia

Witam. Myślę, że Pani córka nie chce spać sama, boi się i potrzebuje Pani bliskości. Może warto spróbować być z nia w nocy, nawet spróbować położyć i zasnąć z nią.
Magdalena Brabec

Może warto na początek spróbować konsultacji z psychologiem dziecięcym? Oraz by Malutka zobaczył neurolog albo fizjoterapeuta. Być może bowiem problem tkwi gdzie indziej niż w lęku- napięcie mięśniowe, jakieś bóle itp.
Podawanie leków traktowałabym jako ostateczność, choć rozumiem jak ciężko się patrzy na cierpienie takiego małego człowieczka.

Myślę, że przyczyna nie jest związana z lękiem, ale z organicznym uszkodzeniem CUN, kt. często jest następstwem niedotlenienia. Stan może wynikać z dolegliwości bólowych. To co podaje nie jest diagnozą!! Proszę skonsultować stan z neurologiem oraz dokonać rzetelnej oceny rozwoju psychomotorycznego dziecka. Myślę, źle konieczna może się okazać rehabilitacja. Proszę również o sceptycyzm względem opinii wszelakiej maści psychoterapeutów bez wykształcenia medycznego lub psychologicznego