Stosowanie antykoncepcji hormonalnej i niewielkie opóźnienia

cz jezeli stosuję antykoncepcje hormonalna i zażywam tabletki o stalej porze ( 10:00) lecz kilka razy zdarzyło mi sie zażyć tabletke albo 4h po tej wskazanej godzinie albo tak do godziny czasu przed ta godzina o ktorej zawsze biore tabletkę to czy antykoncepcja nie działa. Dodam że żadnej tabletki nie pominełam. prosze o szybka odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przesunięcia w przyjęciu tabletki nie mają negatywnego wpływu na skuteczność - nie ma powodów do niepokoju.