Stosowanie antykoncepcji przy nadżerce

Witam. Byłam na wizycie u ginekologa, okazało się, że mam nadżerkę. Nie zalecił żadnego zabiegu tylko kontrolę. Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Okres wystąpił, a po okresie czerwona, potem brązowa mało estetyczna wydzielina. Swędzenie nie pojawiło się. Dr wspominał, że mogą wystąpić plamienia przy anty. Wolę się upewnić, czy nie jest to jakieś zakażenie pochwy.? Czy mogę brać tabl. dopochwowe przy anty? Czy nic się nie stanie jeśli zaczekam do końca opakowania tabletek antykoncepcyjnych?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wystąpienie dodatkowego krwawienia oraz brązowej wydzieliny najprawdopodobniej było spowodowane rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej. Nie można wykluczyć infekcyjnego podłoża dolegliwości. Nie ma przeciwwskazań do stosowania leków dopochwowych równocześnie przyjmując antykoncepcję hormonalną. Należy jednak liczyć się z faktem, iż niektóre leki obniżają skuteczność tabletek hormonalnych. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.