Stosowanie leków przepisanych przez psychiatrę i myśli o śmierci

lecze sie u psychiatry juz 3 rok i dostaje tylko leki i nic wiecej.raz bylam na wizycie u psychologa nastepna odwolalam gdyz nie bylam w stanie wyjsc z domu jest to dla mnie bardzo ciezkie boje sie ze wkoncu nie dam rady i cos sobie zrobie...chociaz boje sie smierci czesto o niej mysle codzien czuje sie coraz gorzej...dziekuje za odpowiedz

Witam serdecznie

Bardzo ważne jest aby Pani podjęła stałą psychoterapię, która pomoże Pani uporać się z Pani problemami, wzmocnić system wartości, odnaleźć radość życia i sens z codziennego funkcjonowania. Ważne jest aby miała Pani wsparcie najbliższych, przyjaciół, znajomych, którzy na bieżąco powinni Panią wspierać. Leczenie samymi lekami nie wystarczy , ważne by podjęła Pani terapię, która doda Pani sił , by mogła Pani coraz lepiej funkcjonować
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta

Oprócz farmakoterapii konieczna jest psychoterapia. Bez tego wpłynie Pani jedynie na objawy choroby, a nie na jej przyczyny, a tym samym będzie ona nawracać. To tak jak bolący ząb- konieczne są środki anty-bólowe, ale one usuną tylko objawy- gdy przestana działać, ból wróci, gdyż przyczyny bólu nadal są w organizmie. Dopóki nie wyleczy się zęba, nie pozbędzie się człowiek bólu.
Proszę na nowo podjac psychoterapię.

Dzień dobry,

Jeżeli CHCE Pani zmienić swoją obecną sytuację, to jak najbardziej namawiam na podjęcie psychoterapii. W trudnych momentach, może Pani poprosić kogoś żeby pomógł Pani w dotarciu do psychoterapeuty. Również może Pani rozpatrzyć leczenie psychoterapeutyczne na oddziale szpitalnym.