Stosowanie magnezu przez osobę nerwową

Bardzo proszę o odpowiedź, czy można regularnie przyjmować magnez. Jestem osobą nadmiernie nerwową i przyjmuję suplement z magnezem od roku.

mozna, ale zalezy jakie dawki i w jakich niedoborach....dobrze od czasu do czasu zrobic badanie....z "nadmierna nerwowoscia" najlepiej zglosic sie na psychoterapie...pomoze bardziej, niz magnez.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Dzień dobry. Zasadniczo większość Polaków ma niedobory magnezu (mniejsze lub większe) więc z dużym prawdopodobieństwem mogę powiedzieć, iż może Pani bezpiecznie suplementować dietę magnezem zgodnie z zaleceniami producenta. Musi wziąć Pani jednak pod uwagę, że jest to związek, który wpływa na redukcję symptomów stresu jedynie w sposób pośredni i na pewno nie rozwiąże Pani problemów. Pozdrawiam!