Stosowanie suplementów przy niedoborze magnezu i wypadaniu włosów

Dobry wieczór! Kupiłam witaminy na wypadanie włosów maxi krzem firmy Colfarm i widzę,że nie ma tam w składzie magnezu. Mam w domu magnez Doppel Herz magnez-b6 forte, który też jest z witaminą b6. Chciałabym się dowiedzieć czy to nie za dużo,żeby brać i to i to. Dodam,iż mam niedobór magnezu. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Wypadanie włosów może mieć różne przyczyny. Czasami nie jest to wynikiem tylko nieodpowiedniego żywienia, dlatego suplementy mogą nie przynieść pożądanych efektów. Warto byłoby udać się do lekarza rodzinnego i wykonać sobie podstawową morfologię, a także rozważyć czy nie jest to problem wynikający z zaburzeń działania układu hormonalnego, niedoboru żelaza, nieprawidłowego trawienia czy też choroby o podłożu dermatologicznym.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444