Stres i obniżony nastrój

jak walczyć ze stresem jak być pozytywnie nastawiony ogólnie mam doła i co najlepiej jeść

Witam,
najlepiej nie walczyć ze stresem, bo dodajemy mu mocy skupiając na nim całą naszą uwagę. Najlepiej poznać jego naturę.Sprawdzić czy reakcje na problemowe sytuacje w życiu są adekwatne i odpowiednie do wielkości trudności, czy może przesadzone. Czy rzeczy, którymi się stresuję są rzeczywiste, są faktami i inni reagowaliby podobnie do mnie?
Bardzo często zdarza się, że nasze reakcje są niewspółmierne do okoliczności. Może być tego wiele przyczyn, np. przekazy rodzinne nt. trudności i radzenia sobie z nimi, obniżony akurat nastrój, problemy zdrowotne itp.
Polecam książki i poradniki, które na ten temat zostały wydane albo kilka konsultacji w gabinecie psychoterapeutycznym.
Proszę nie zostawać z tym samemu,dobry nastrój czasami trzeba sobie wypracować.
pozdrawiam
Beata Jaszczak

Witam. Jest mnóstwo pomysłów na walkę ze stresem. Zbyt ogólnie Pan napisał o problemie. Może udałby się Pan na bezpośrednią rozmowę z psychologiem.
Magdalena Brabec

Witam Pana
Każda osoba ma swój własny sposób na doła, niektóre osoby jak czują się przygnębione kupują paczkę chipsów i siadają z chusteczkami przez tv, inne osoby dzwonią po przyjaciela żeby się wygadać. Podobno dobrze działa czekolada, ale ja myślę że to kwestia gustu. To co działa to bliskość z drugą osobą, obecność kogoś do kogo mamy zaufanie, przed kim nie musimy udawać że wszystko jest ok. Zapraszam do takiej próby jak będzie miał Pan doła proszę zrobić do jedzenia coś co Pan najbardziej lubi i zaprosić zaufaną osobę na taki posiłek.
pozdrawiam
Anna Suligowska