Sztywny staw po złamaniu kostki

Jestem 2 tyg. po zdjęciu gipsu (6 tyg.) - złamana kostka. Ćwiczę i czekam na rehabilit. (21.01.2015). Mogę już nawet chodzić ostrożnie na palcach, nie przekraczam granicy bólu. Myślę, że tu będzie dobrze. Natomiast moje duże zmartwienie to sztywny staw - nie mogę robić przysiadów bez odgrywania pięty od podłogi. Próbuję rozćwiczyć - bez rezultatu. Staw jak z drewna - nie boli. Boli trochę z tyłu przy naginaniu, po drugiej stronie, gdzie jest zdrowy. Czy ta sztywność tak już zostanie?

Aleksander Ropielewski

Przy prawidłowej i JAK NAJSZYBCIEJ wdrożonej rehabilitacji powinien powrócić pełen lub prawie pełen zakres ruchomości w stawie.