Tabletka 72 po a badania hormonalne

Witam, trzy lata brałam tabletki antykoncepcyjne na policystyczne jajniki. Mam obecnie przerwę, która trwa już 4 miesiąc w celu zrobienia kontrolnych badań hormonalnych. W czasie przerwy okres przyszedł na 3 miesiąc po odstawieniu, niestety byłam zmuszona do wzięcia tabletki 72 po i martwię się teraz, jeśli przyjdzie ten okres to czy badania hormonalne będą wiarygodne?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Antykoncepcja awaryjna zapewne zmieni równowagę hormonalną w Pani organizmie.
Na pewno mogą one wywołać wpływa na wyniki badań.

Myślę, że z badaniem warto poczekać do momentu pojawienia się fizjologicznego krwawienia miesiączkowego.

Pozdrawiam!