Tabletka, alkohol i wymioty - co z ochroną?

Witam, mam 19 lat i od 2 miesięcy przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Rozumiem, pytań na ten temat było trochę, ale bardzo mi zależy na odpowiedzi odnoszącej się do tej konkretnej sytuacji, bo nie daje mi to spokoju. Zwykle zażywam tabletki o około północy każdego dnia. Kilka dni temu byłam na imprezie i trochę przesadziłam z alkoholem, jednak tabletki nie zapomniałam przyjąć i przyjęłam ją o stałej godzinie. Tej nocy uprawiałam seks z moim chłopakiem bez zabezpieczenia a około godziny 10-11 następnego dnia obudziłam się z wielkim bólem głowy i nudnościami, które ostatecznie skończyły się spotkaniem z muszlą klozetową. Chciałam zapytać, jakie istnieje prawdopodobieństwo, że mogłabym być w ciąży? Wiem, że wchłonięcie tabletki zajmuje około 3-4 godzin (a przynajmniej tak poinformował mnie lekarz, kiedy mi je przypisywał), ale martwię się o działanie alkoholu. Od kilku dni czuję się trochę dziwnie, jakby napuchnięta i bardziej zmęczona (z drugiej strony, może to być spowodowane sesją i stresem, bo gdy stresuję się, zaczynam dużo jeść). Proszę o odpowiedź na moje - być może głupie i oklepane do granic możliwości - pytanie, gdyż gnębi mnie niemiłosiernie.

Redakcja abcZdrowie

Witam

Pomogłaby mi informacja, która to była tabletka z danego opakowania. Jednakże po 12 godzinach, lek powinien zostać wchłonięty, więc ryzyko zajścia w ciążę jest niewielkie. W razie wątpliwości może Pani wykonać test ciążowy 2 tyg. po ryzykownym stosunku.

Pozdrwawiam