Tabletki antykoncepcyjne a zatrzymanie owulacji

Witam. Mam 27 lat. 15 miesięcy temu urodziłam córeczkę. Od tego czasu nie brałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych. 15 dni temu zaczęłam przyjmować tabletki antyk., które odstawiłam po 12 dniach brania, ponieważ zmieniliśmy z mężem plan i jednak będziemy starać się o dzidzie. Od 3 dni nie biorę tabletek i dostałam miesiączkę. Czy przez te 12 dni brania tabletek moja owulacja zdążyła się już zatrzymać? W tak szybkim czasie? Mam nadzieje, że nie będę miała problemu z zajściem w ciąże przez te 12 dni brania. Chciałam zauważyć, że podczas stosunku płciowego, podczas brania tabletek, strasznie krwawiłam, co bardzo mnie martwi. Tabletki zażywałam już 4 lata przed ciążą.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

w trakcie przyjmowania tabletek nie było owulacji, jednak tabletki antykoncepcyjne działają tylko wówczas gdy są regularnie przyjmowane. Po zaprzestaniu stosowania płodność powraca. Warto jednak wstrzymać się z poczęciem w celu uzupełnienia witamin i minerałów.

Pozdrawiam serdecznie!