Testy z surowicy na IgE swoiste u 3-latka

Trzylatek miał zrobione testy z surowicy na IgE swoiste, ma alergię na roztocza, pleśnie i pierze. Od 2 lat choruje z coraz większą częstotliwością na obturacyjne zapalenie oskrzeli (teraz co miesiąc)po każdym zaleczeniu schodzimy z dawkami sterydów wziewnych Pulmicort,berodual) nawet przez 3tygodnie, ale to i tak nie powoduje zmniejszenia częstotliwości choroby. Lekarz podejrzewa astmę, podajemy od 2mcy montelukast.Jak postępować z dzieckiem, które od września pójdzie do przedszkola, jak leczyć

Lek. Tomasz Budlewski

Leczyc tak jak ustalił alergolog. Trzeba liczyc się z tym że jak każde dziecko liczba infekcji w początkowym okresie może się zwiększyc, ale na to nie ma Pai wpływu. Proszę postepowac wg zalecen lekarza, jesli lekarz podejrzewa astmę, dziecko powinno przyjmowac leki na stałe