Tomografia komputerowa - proszę o skomentowanie wyniku

Witam serdecznie, dzisiaj otrzymałam wynik, oto opis. W polu górnym prawym w linii przedniej pachowej widoczna jest niejednorodna zmiana guzowata wielkości 2,3 x 2 x 3,5 cm z odchodzacą na obwód zmiany wypustek. Niektóre z nich dochodzą do opłucnej ściennej powodując jej pociąganie. Zmiana wykazuje słabo konturowane obrysy i otoczona jest nacieczoną tkanką płucną. Obraz kt sugeruje zmianę o charakterze rozrostowej. W różnicowaniu należy jednak uwzględnić pozapalne ognisko konsolidacji tkanki płucnej. Poza tym pola płucne i cień środkowy bez zmian, węzły nie powiększone. Struktury kostne bez zmian meta. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Niestety nie możemy na nie odpowiedzieć, bo dotyczy interpretacji wyników badań. Lekarz nie może komentować wyników bez zebrania wywiadu i bez zbadania pacjenta, nie znając jego dolegliwości i schorzeń współwystępujących. Doradzamy skonsultowanie wyników z lekarzem, który zlecił wykonanie badań, on będzie mógł najlepiej ocenić Twój stan zdrowia. W razie potrzeby pokieruje też dalszą diagnostyką oraz ewentualnie zdecyduje o włączeniu odpowiedniego leczenia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl