Wynik badania TK płuc 56-letniej osoby do analizy

Proszę o interpretację wyników tk.w segmencie 6 płuca prawego niewielki obszar guzkowej podoplucnowej konsolidacji do 4 mm do weryfikacji prospektywnej.obszary skąpej włóknistej konsolidacji w segmencie 5 lewym.poza tym wszystko w plucach bez zmian zapalnych i ogniskowych,żadne wezly nie powiekszone struktury kostne bez zmian ogniskowych podejrzanych o meta. od 3 miesięcy bardzo kasza łam lekarz przepisał mi antybiotyk i teraz prawie nie kaszle.jestem nałogów płaczem .rok temu miałam wznowe cz

Aleksander Ropielewski

Sugerowałbym poszerzenia diagnostyki o MR oraz nakłucie opłucnej z pobraniem płynu. Na podstawie podanego opisu nie jestem w stanie udzielić bardziej szczegółowych informacji.