Trudności z koncentracją i apetyt na słodycze

Witam!

Jestem osobą niepełnoletnią, kobietą naturalnie. Od dłuższego czasu występują u mojej osoby następujące objawy: - czuję się zmęczona, rozdrażniona, nie mogę się na niczym skoncentrować,
- jem dużo "posiłków" (typu batoniki, cukierki, ciastka, a czasami cukier) z cukrem - czuję potrzebę jedzenia powyższych produktów (np. często słodzę herbatę czy kawę 5 łyżeczkami cukru),
- mam lekko zarumienione policzki. Czy to są objawy jakiejś choroby, na myśl przyszła mi cukrzyca. Bardzo proszę o pomoc. Nie robiłam żadnych badań specjalistycznych. Dziękuję!

Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Witaj!

Objawy, które opisujesz nie są charakterystyczne dla cukrzycy, wymagają jednak wyjaśnienia ich przyczyny. Mogą one wynikać z niedoborów w diecie witamin bądź minerałów, zmęczenia, stresu. Najlepiej, abyś udała się do lekarza rodzinnego, który zbada Cię i zleci wykonanie podstawowych badań.

Myślę, że powinnaś spróbować także zmienić swoje nawyki żywieniowe - batoniki i cukierki zastąpić świeżymi owocami, stopniowo zmniejszać ilość dodawanego do herbaty cukru. Postaraj się zadbać, aby w Twojej diecie znalazły się produkty bogate w błonnik (pełnoziarniste pieczywo, kasze, brązowy ryż), które zapewniają uczucie sytości na znacznie dłużej niż słodycze.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.