Ucisk w gardle i kaszel a operacja żylaków

Jestem po operacji żylaków mam problem z gardłem cały czas mnie tam coś drażni i mam kaszel nie mogę z tego powodu spać po czuję się jak by się dusila proszę o pomoc

Ale w jaki sposób była Pani znieczulana do tego zabiegu żylaków (kończyn dolnych czy odbytu?). Jeśli znieczulenie było do kręgosłupa czyli podpajęczynówkowe ucisk w gardle i kaszel nie mają z zabiegiem i znieczuleniem nic wspólnego, żadnego związku (do rozważenia jeszcze uczulenie na leki jakie Pani od zabiegu przyjmuje, może jakieś nowe). Jeśli znieczulenie było ogólne (dotchawicze) może gardło i krtań zostały podrażnione przez rurkę intubacyjną. W taki wypadku radziłbym skonsultować się bezpośrednio z laryngologiem. A może to tylko zwykłe przeziębienie. Bez oceny bezpośredniej nic więcej nie doradzę.

Zbyt mało informacji: ile dni od zabiegu?, żylaki kończyn czy przełyku?, operowane w znieczuleniu dotchawiczym - może stąd problemy. może trzeba zgłosić się do laryngologa.