Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ucisk w skroniach i na środku czoła

Mam 31 lat, od kilku dni czuję ucisk z przodu głowy (skronie i środek czoła), zwykle moje ciśnienie wynosi średnio (100-110 na 60-70), obecnie jest to około 140-120 na 90-70). Do tego odczuwam bardzo dużą suchość nosa, która wręcz uniemożliwia oddychanie przez nos. Jednocześnie bolą mnie plecy w okolicy lędźwiowej. Wszystkie problemy zaczęły się w tym samym dniu. Czy jest to jakoś powiązane? W ostatnim czasie miałam wykonanych wiele badań (niski poziom żelaza, kołatania serca) i wszystko ok.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Marta Mielniczuk
53 poziom zaufania

Witam, Pani dolegliwości mogą być spowodowane rozpoczynającą się infekcję wirusową, częściej występującą w okresie jesienno-zimowym, która objawia się bólami kostno-mięśniowymi (ból w ok. lędźwiowej), ogólnym rozbiciem, bólem głowy(zapalenie zatok), zapaleniem błon śluzowych nosa (zatkaniem nosa). W tym przypadku należy zmierzyć temperaturę i przyjmować leki przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy