Ucisk w skroniach i na środku czoła

Mam 31 lat, od kilku dni czuję ucisk z przodu głowy (skronie i środek czoła), zwykle moje ciśnienie wynosi średnio (100-110 na 60-70), obecnie jest to około 140-120 na 90-70). Do tego odczuwam bardzo dużą suchość nosa, która wręcz uniemożliwia oddychanie przez nos. Jednocześnie bolą mnie plecy w okolicy lędźwiowej. Wszystkie problemy zaczęły się w tym samym dniu. Czy jest to jakoś powiązane? W ostatnim czasie miałam wykonanych wiele badań (niski poziom żelaza, kołatania serca) i wszystko ok.

Marta Mielniczuk

Witam, Pani dolegliwości mogą być spowodowane rozpoczynającą się infekcję wirusową, częściej występującą w okresie jesienno-zimowym, która objawia się bólami kostno-mięśniowymi (ból w ok. lędźwiowej), ogólnym rozbiciem, bólem głowy(zapalenie zatok), zapaleniem błon śluzowych nosa (zatkaniem nosa). W tym przypadku należy zmierzyć temperaturę i przyjmować leki przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Pozdrawiam