Uporczywe gazy

Witam 30 lat, od 7 lat mam uporczywe gazy/wiatry glownie po posilkach z 1 wyjatkiem - po sniadaniu nic sie nie dzieje przez pare godzin - potem drugi posilek i problem sie zaczyna. Generalnie trwa az do zasniecia. Wykonane badania (wszystkie w normie) - kolonoskopia, gastroskopia, pasozyty, celiakia, enzymy watrobowe, trzustki, USG brzucha, brak helicobacter. Bralem tez antybiotyk ktory "wymienia" flore jelitowa - bezskutecznie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przyznam iż nie wiem co może być powodem zgłaszanych dolegliwości. Zastanawiający jest jednak brak objawów po śniadaniu. Sugerowałbym poddać analizie swój jadłospis. To właśnie składniki pożywienia odpowiadają za produkcję gazów. Czego brak w Pana/Pani diecie śniadaniowej a występuje w przypadku obiadu czy kolacji.