Usunięcie torbieli oraz badania antygenów we krwi

Witam. Piszę z nurtyującym mnie zapytaniem. Niedawno wróciłam ze szpitala, lezałam na ginekologi. Miałam zabieg polegający na usuwaniu torbieli. Przy odebraniu wyników otrzymałam wynik badania grupy krwi: 0RhD+dodatni oraz informację: alloprzeciwciał odpornościowcyh do antygenów krwinek czerwonych - nie wykryto . Nie byłam nigdy w ciązy, ani też nie jestem. ( a wiem ze na antygeny badanie robi się będąc w ciązy). Myśle ze lekarz by mnie o tym poinformował. Co oznacza ta informacja?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taka informacja oznacza iż wszystko jest w jak najlepszym porządku. Jest to stan fizjologiczny i nie ma powodów do obaw.

To rutynowa informacja mówiąca o tym, że Pani krew nie miała nigdy styczności z żadną inną krwią (np. czy to na skutek przetaczania krwi czy też porodu). Informacja podstawa. Nie ma powodu do obaw - rutynowa informacja podawana przy oznaczaniu grupy krwi.