Utrata świadomości podczas przełykania pokarmu u 68-latka

Mam 68 lat,od kilku lat zdarza się raz lub dwa w miesiącu że przełykając pokarm czuję, że w momencie dochodzenia pokarmu do żołądka utracę świadomość.Czasem udaje się wziąć kilka głębokich oddechów i przechodzi, Natychmiast muszę się położyć by nie spaść z krzesła,Po chwili budzę się odczuwając jakby szpilki w głowę mi ktoś wbijał,Gastroskopia nie wykazała żadnych zmian,

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wszystkie wykonane badania są prawidłowe, to opisane objawy mogą mieć podłoże psychogenne. Sugeruję konsultację ze specjalistą psychiatrą.