W jaki sposób wyleczyć ginekomastię?

Witam, Mam 20 lat i już 2 raz mam problem z ginekomastia. Jestem szczupły, uprawiam codziennie sport, odżywiam się zdrowo. Raz już miałem wykonywany zabieg, było wszystko dobrze a ostatnio znowu zaczęła mi rosnąć ta sama pierś. Nie rosną dwie tylko jedna. Czytałem że jest to spowodowane estrogenami. Można coś z tym zrobić niekoniecznie idąc na zabieg.?

Witam,
Zapraszam na konsultację. Należy dorzucić odpowiednie badania obrazowe (USG piersi) oraz skontrolować Pana pod kątem endokrynologicznym. Na podstawie otrzymanych wyników będzie można dobrać odpowiednie leczenie zachowawcze lub chirurgiczne.
pozdrawiam
dr n mrd Daniel Maliszewski

Szanowny Panie,
Po leczeniu rzadko następuje nawrót powiększenia gruczołu, trzeba to koniecznie wyjaśnić. Niezbędne jest przynajmniej badanie USG piersi.
Następnie konsultacja i badanie u doświadczonego chirurga.
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej