Wiarygodność testów ciążowych i poziomu bHCG po stsounku

Witam, kiedy najwcześniej od stosunku można zrobić test ciążowy z krwi? Słyszałam że plemniki mogą żyć maksymalnie 7dni w pochwie, do zapłodnienia i zagnieżdżenia zachodzi maks w 12 dni. Następnie wydziela się hormon beta hcg. Stąd moje pytanie, po ilu dniach od stosunku wynik badań z laboratorium będzie w 100% prawdziwy?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie ma czegoś takiego jak wynik na 100%. Proszę w dniu spodziewanej miesiączki wykonać zwykły test ciążowy. Te obecne na rynku dają ponad 99% pewność. Nie ma potrzeby wykonywania bhCG we krwi.