Wybór odżywek dla sportowców

Witam Ja mam takowe zapytanie, ponieważ przez problemy z kamicą żółciową będę miał troszkę zmniejszoną ilość białka jaką potrzebuje do ćwiczeń na siłowni i tutaj pytanie brzmi, czy mogę brać białko w proszku czyli izolat białka serwatki (5 rodzajów białek) w celu uzupełnienia diety i czy nie będzie mi to szkodziło, tak samo czy nie będzie mi szkodziła Kreatyna. Proszę o odpowiedź na to zapytanie, ewentualnie, proszę o odp. do jakiego lekarza mam iść by to ustalić? Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

wystarczy udać się do dietetyka sportowego oraz rozważyć usunięcie kamieni. Przed wizytą proszę wykonać próby wątrobowe.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry,

zastosowanie w tym przypadku odpowiednie diety i suplementacji powinno odbyć się po konsultacji z dietetykiem sportowym oraz po wcześniejszym wykonaniu badań określających obecny stan wątroby i nerek.

Pozdrawiam,
mgr dietetyki Natalia Główka
www.nutricus.pl