Wyczuwalna zmiana guzowata dalszej tylnej części uda lewego

W miejscu wyczuwalnej zmiany guzowatej dalszej tylnej części uda lewego tuż powyżej dołu podkolanowego w badaniu usg widoczny nieprawidłowy obszar bez widocznych granic nieco podwyższonej echogeniczności tk. podskórnej i mięśniowej, zatartej ich struktury, pasma bezechowe- najpewniej płynowe w rzucie głębokich warstw tkanki podskórnej w tym rejonie ( cechy obrzęku tkanki podskórnej), cechy miernego przekrwienia w tej okolicy- zmiany o niejednoznacznym charakterze (TU?)
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza zlecającego USG/ew. do ortopedy. Konieczne jest wykonanie badania lekarskiego i dodatkowe badania (RTG, być może biopsja). Wykluczyć należy przede wszystkim zmiany pourazowe, torbiel Bakera i zmianę nowotworową.