Wykluczenie ciąży przy Ellaone

Witam, 27.02 wzięłam Ellaone, było to w 13 dniu cyklu (23-24 cały), gdyż doszło do pęknięcia prezerwatywy, bez wytrysku. Dziś jest już 27 dzień, nie mam okresu, wykonałam test ciążowy- wynik negatywny. Jak długo może spóźniać się okres po tej tabletce ? Można wykluczyć ciążę? Od wzięcia tej tabletki nadal czuję osłabienie, senność i ból podbrzusza zwłaszcza po str. prawej i miałam gorączkę.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. proponuję udać się do ginekologa.