Pylera a wynik gastroskopii

Dzień dobry, ostatnio miałem robioną gastroskopię. Pytanie dotyczy wyników gastroskopii Wynik: Fragment błony śluzowej wpustu żołądka z cechami: zapalenia przewlekłego, zaostrzonego, z 1 nadżerką, bez zaniku, metaplazji jelitowej, dysplazji. Badanie immunolohistochemiczne p/w Helicobakter pylori dodatnie 2. Lekarz ogólny przepisał mi lek Pylera, który kosztuje 500 zł. Nie ukrywam, że cena leku Pylera mnie przeraża. Proszę o poradę czy faktycznie wykupić ten lek czy zacząć leczenie inaczej. Może istnieje jakiś tańszy zamiennik? Czy Pylera jest jedynym lekiem, który mógłby mi pomóc? Chciałbym się dowiedzieć czy może istnieje jakiś inny sposób leczenia, który nie będzie tak mocno rujnował mojego budżetu. Dodam iż mam straszne bóle żołądka od ponad 2 lat i nie wiem do jakiego konkretnie specjalisty powinienem się z tym udać.

Są też inne metody leczenia tego typu zapalenia z nadżerką i zakażeniem Helicobakter pylori. Nie jest konieczne i jedynie wymagane stosowanie leku Pylera. W takie sytuacji głównie stosuje się eradykację bakterii (antybiotykoterapia), leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez żołądek oraz dietę jak w chorobie wrzodowej żołądka. Leczeniem najlepiej, żeby zajął się gastroenterolog.