Mężczyzna , 34 lata PROSZĘ O INTERPRETACJE WYNIKU GASTROSKOPI Przełyk w części proksymalnej w normie . W dystalnej czesci nad regularną linią Z dwa nieduże ogniska heterotopii żołądkowej oraz miejsca o zmienionej morfologii sluzówki Wpust we wpuscie na wprost i w inwersji objaw dzwonu Dno żołądka w normie ,jeziorko mętne ,podbarwione żółcią ,sciany podatne na rozdymanie Antrum plamiste rumienie ,okolica odzwiernika zaczerwieniona helicobacter test wysokie zakazenie
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki i leczenie na zakażenie Helicobacter pylori. Proszę zgłosić się do lekarza zlecającego powyższe badanie

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Gastroskopia – Gastroskopia to badanie endoskopowe, podczas którego do przewodu pokarmowego wprowadza się rurę endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów.
  • Zakażenie Helicobacter pylori – Zakażenie Helicobacter pylori jest bardzo często spotykane u ludzi. Szacuje się, że zakażenie Helicobacter pylori dotyczy ponad połowy ludzi na całym świecie. Infekcja Helicobacter pylori związana jest z występowaniem stanu zapalnego błony śluzowej żołądka czy dwunastnicy, które przy długotrwałym utrzymywaniu się powoduje nadżerki i owrzodzenia.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: