Wypadek na rowerze a ciąża

Witam serdecznie. Planujemy z mężem poczęcie dziecka. Jednak kilka dni temu miałam wypadek na rowerze, wykonywane zdjęcie rtg i rezonans kolana. Czy powinnam odczekać jakiś czas po tych badaniach czy nie ma to wpływu na przebieg ciąży?

Dzień dobry,

Po wykonaniu badania RTG nie trzeba odczekać specjalnego okresu czasu, aby móc zajść w ciążę. Działanie promieni w takiej dawce jest chwilowe i nie pozostawia śladów napromieniowania. Natomiast rezonans magnetyczny wytwarza fale o niskich częstotliwościach i nie zmienia DNA czyli nie powoduje zaburzeń rozwoju płodu.

Pozdrawiam serdecznie.