Wywołanie miesiączki - czy to możliwe?

Tydzien temu zażyłam tabletkę po (mialam kilkumiesięczną przerwę w środkach antykoncepcyjnych) - powinnam już mieć miesiączkę, ale nie mam. Czekam na nią, bo zależy mi, by jak najszybciej zacząć używać C***** i mieć ochronę antykoncepcyjną. Czy jest możliwe wywołanie miesiączki lub jej przyspieszenie?

Redakcja abcZdrowie

Aby móc rozpocząć przyjmowanie dostnej hormonalnej antykoncepcji należy wykluczyć ciążę, skoro miesiączka opóźnia się. Po otrzymaniu negatywnego wyniku testu ciążowego, oczywiscie możliwe jest wywołanie miesiączki. Dopuszczalne jest także rozpoczęcie zażywania preparatu nie w pierwszym dniu miesiączki, jednak w takim przypadku przez pierwsze 7 dni zalecane są dodatkowe metody antykoncepcyjne.