Zabieg na jelicie grubym a odpowiednia dieta i aktywność fizyczna

Witam. Mój mąż przebył w grudniu 2013 roku dwie operacje tydzień po tygodniu, usunięcie części jelita grubego i chudego i wsadzenie drewna do nerki na stałe , co 2-3 miesiące dren jest wymieniany co powoduje funkcjonowanie nerki a co 6 miesięcy ma badania kolonoskopie jelit. Moje pytanie jest takie,mąż bardzo pragnie schudnąć 10kg i chciałby zacząć chodzić na siłownię,czy to jest bezpieczne w jego przypadku. Jak ćwiczenia i dieta powinna być zastosowana? Pozdrawiam

Wysiłek fizyczny nie jest przeciwwskazany, a dieta niskokaloryczna, głównie skąpotłuszczowa i ze znacznym ograniczeniem cukrów jest jak najbardziej wskazana. Można jeszcze w tej sprawie skonsultować się z dietetykiem.