Niska aktywność fizyczna a odpowiednia dieta

Witam. Jestem 25 letnią kobietą. Aktualnie mam 176 wzrostu i ważę 102 kg. Ile kalorii dziennie mam dostarczyć organizmowi, aby w zdrowy sposób schudnąć? Moja aktywność fizyczna jest niska, lecz zamierzam ją niebawem zwiększyć. Zamierzam osiągnąć 78-82 kg w przeciągu około 2-3 lat. Chciałabym również wiedzieć ile kalorii powinny mieć poszczególne posiłki? Z góry dziękuję.

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, przydałaby się analiza składu ciała. Powinna Pani liczyć w okolicy 1kg tygodniowo. Może Pani zacząć od tego, aby spisywać wszystko co Pani je i obciąć to o 300-400kcal. Czyli jeśli okaże się, że zjada Pani dziennie około 2500 kcal to proszę zacząć spożywać ok 2100. Do tego przydałaby się aktywność fizyczna. Aby się nie zdemotywować proszę zacząć od 2 razy w tygodniu i powoli zwiększyć na 4. Co do kaloryczności posiłków: śniadanie powinno wynosić około 25-30%, II śniadanie i podwieczorek 5-10%, obiad 30-35%, kolacja 15-20%. Pozdrawiam, Kamila Ziemann, dietetyk z Centrum Dietetycznego EFEKT

Witam Panią,

Należałoby wykonać pomiary składu ciała i przeprowadzić wywiad żywieniowy i zdrowotny aby dobrać zapotrzebowanie energetyczne. Średnie wskazania, bardzo ogólne można sprawdzić dzięki analizatorom lub kalkulatorom dostępnym w internecie. Wynik wskazuje na czynną przemianę materii. Powinna Pani dostarczać nieco mniej kcal niż organizm potrzebuje i w tym momencie zacznie zachodzić spalanie tkanki tłuszczowej.
Rozkład kcal w posiłkach powinien być następujący: śniadanie 25-30% dobowego zapotrzebowania, II śniadanie i podwieczorek po 5-10%, obiad 30-35% zaś kolacja 15-20%.
Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk