Zaburzenia nastroju około 2 tygodnie przed okresem a zaburzenia hormonalne

Mam pytanie odn. pms. Czy moze występowac ok 2 tyg przed okresem (tydxzien po poprzednim).chodzi mi nie o fizyczne objawy ale o nieuzasadnioną irytacje.nie panuje nad sobą wszystko mnie potwornie denerwuje. Dodam ,że mam 19 lat.od ok 4 cyklicznie czesto bez powodu zdarzało mi sie wpadac w podobne stany potem kilka dni a la depresja i znow ok i to w roznych momentach cyklu.od sierpnia zeszłego roku miałam spokój od podobnych zdarzen az do dzis.pisze bo byłam u psychologow a moze to hormony?

Dzień dobry,

Na nastrój wpływają również hormony, jeśli nieregularnie Pani miesiączkuje, to warto zrobić badania hormonalne, o dalszym leczeniu decyduje ginekolog.

To jest jedna kwestia, druga to taka w jaki sposób Pani radzi sobie z emocjami?
Jeśli problem leży w sposobie regulacji emocji to może pomóc psychoterapia indywidualna np. krótkoterminowa. Czasami problemy się nakładają.