Spadek nastroju, płaczliwość i ogólne rozbicie przez 2 tygodnie przed miesiączką

Witam, od dłuższego już czasu widzę u siebie pewną prawidłowość, która nazywa się PMDD. W ostatnim czasie się to nasiliło do tego stopnia, że już od 2 tygodni przed miesiączką odczuwam spadek nastroju, płaczliwość i ogólne rozbicie, im bliżej okresu, tym gorzej. Pierwszego dnia wszystko przechodzi. Jak mogę sobie pomóc? Nie chciałabym brać leków psychotropowych. Jakie jest tego podłoże? Na moje życie ogromny wpływ ma sytuacja w pracy, której nie akceptuję, ale wciąż brak mi motywacji do zmiany

Być może właśnie chroniczny stres, poczucie braku satysfakcji z pracy ( w której spędza się większość dnia) powodują obniżenie nastroju, nasilane tylko zmianami na poziomie hormonalnym? Organizm być może sygnalizuje potrzebę zmiany, jednak z powodu braku motywacji, sytuacja nadal jest kryzysowa, co wyzwala objawy. Zachęcałabym do spotkania z psychologiem i przyjrzenia się zarówno obniżonemu nastrojowi, sytuacji w pracy i w życiu, poczuciu szczęścia i satysfakcji z życia, a także możliwościom zmiany.