Zaćma starcza początkowa w wyniku badania przedniego odcinka

Mam 48 lat. Z powodu nadciśnienia tetniczego, stale biorę leki kardiologiczne na nadciśnienie tętnicze oraz widzę plamkę przed OP zalecono konsultację okulistyczną. Badanie dna oka tarcze nerwu wzrokowego prawidłowe. Naczynia tetniczeo wzmożonych refleksach. Pozostałe szczegóły dna obu oczu prawidłowe. Badanie przedniego odcinka zaćma starcza początkowa. Rozpoznanie : H52.4, H25.0 Proszę o wyjaśnienie rozpoznania ? Czy mam się czym martwić ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wynik wskazuje jedynie na początkowa fazę zaćmy i należy wykonywać stałe kontrole okulistyczne. Pozdrawiam