Zakażenie macicy po porodzie a stany lękowe

Witam. 26 listopada 2015 urodziłam siłami natury drugie dziecko, po tym porodzie kilka dni później dostałam zakażenia macicy (gorączka sięgała 40 stopni) wszystko się dobrze zakończyło. Ale od tamtej pory czuje nadmierny lęk, że nie wychowam dzieci, często mam uczucie zasłabnięcia. Pani psychiatra przepisał mi Citabax 20 psychicznie pomogło ale nadal jestem wrakiem człowieka. Do tego od grudnia spadają mi płytki krwi z 300, później było 179 teraz 159. Doszły błyski w oczach. Co to może być?

Podobne objawy mogą wskazywać na psychosomatyczne trudności będące wynikiem problemów na tle nerwowym. Polecałabym skonsultować się z psychologiem - Pani problem zapewne leży gdzieś, gdzie leki psychiatryczne nie mają dostępu (a przez to nie mają jak pomóc) i oddziaływanie psychologiczne może przynieść efekty. Jeżeli ma pani poczucie spadku pewności siebie oraz swoich kompetencji wychowawczych, obnizenie nastroju i komfortu funkcjonowania, a takze odczuwa trudności psychosomatyczne - myślę,że spotkania z psychologiem mogą Pani pomóc w powrocie do równowagi. Pozdrawiam.

Witam
Pani objawy mogą wskazywać na zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
W leczeniu tego typu zaburzeń najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny
i znalezienia sposobu rozwiązania problemu jest podjęcie psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie