Zapomniałam zrobić przerwę "na okres"! Co teraz?

Dzień dobry. stosuję plastry e*** już kilka miesięcy, sobota jest moim dniem zmiany plasterka, wcześniej stosowałam tabletki y****. niestety stres związany ze studiami udzielił mi się i w tym zamęcie zapomniałam zrobić przerwę tzw. na "okres", doszło do mnie to dopiero w poniedziałek wieczorem... i co teraz? czy mam od razu zdjąć plaster? czy dopiero w sobotę? (bo to jest dzień zmiany mojego plastra)? Czy poczekać kolejne 3 tygodnie? Co zrobić i czy jestem i będę zabezpieczona przed ewentualną ciążą.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Podobnie jak przy tabletkach, można przyjąć hormony z dwóch opakowań pod rząd, bez robienia przerwy. Nie zaleca się takiego postępowania zbyt często, ale kobiety chcące uniknąć okresu na wakacjach czy w czasie innych ważnych wydarzeń w ich życiu decydują się na takie rozwiązanie. Myśle, że najlepiej będzie dokończyć drugie opakowanie plastrów i zrobić przerwę po sześciu tygodniach ich stosowania.

Pozdrawiam serdecznie!