Zastosowanie tabletki 72 h po i wystąpienia okresu a ryzyko ciąży

Witam. 5 sierpnia ginekolog w USG dopochwowym zauważył pęcherzyk. Dnia 9 sierpnia uprawiałam seks bez zabezpieczenia. 15min po stosunku wzięłam Escapelle. Po 10 godzinach doszło do kolejnego stosunku. Nie brałam już żadnej tabletki. Oba stosunki były bez wytrysku. 17 sierpnia dostałam dość bolesny okres, krwawienie było normalne. Trochę pogorszyło mi się samopoczucie, ale tak samo czułam się ok. rok temu po zażyciu tabletki 72h. Czy powinnam jeszcze obawiać się ciąży? Pozdrawiam, O.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powinna Pani wykonać dla pewności test ciążowy. Tabletki te nie mają 100% skuteczności.