Zatrzymanie wagi po plastyce żołądka i zatorowości płucnej

Witam.W czerwcu (02) tego roku miałam przeprowadzony zabieg:pionową plastykę żołądka VBG Mason.W ciągu miesiąca schudłam 15 kilo.W tym samym miesiącu dostałam zatorowości płucnej.Biorę leki przeciwzakrzepowe.Chwilowo pojawiły się też problemy z miesiączkowaniem,które już minęły.Martwię się tym że moja waga stanęła w miejscu.Jem bardzo mało,3 posiłki dziennie,zwracam uwagę na to co jem,unikam słodyczy i ciężkich tłustych i smażonych potraw.Czy postój tej wagi jest normalny? Z góry dziękuję za odp

Witam. Zatrzymanie procesu chudnięcia może być wynikiem wielu czynników - wahań hormonalnych, przebiegu samej zatorowości płucnej lub zbyt małej ilości ruchu. Jeśli jednak pojawiły się również problemy z miesiączką sugeruję diagnostykę w kierunku zaburzeń hormonalnych i wykonanie badania poziomu TSH, PRL, LH i FSH.