Zawroty głowy a wynik badania EKG

Od kilku tygodni mam delikatne zawroty głowy, które czasem trwają kilka godzin. Najczęściej występują, gdy siedzę lub leżę. Nie pojawiają się przy chodzeniu czy jeździe na rowerze. Często mam wrażenie, że odchodzą, gdy się skupiam na czymś innym. Robiłam EKG i doppler tętnic szyjnych, wszystko w normie. Czym to może być spowodowane? Co zrobić, aby ustąpiły?

Proszę udać się na konsultację do laryngologa i ewentualnie neurologa.
W diagnostyce zawrotów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka zawrotów; charakter ( np wirowanie , poczucie niestabilności, zapadania się itd), czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące itd itd...
Właściwie zebrany wywiad i badanie pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.